Sharepoint Online Nedir?

SharePoint, dünyanın en ünlü ve en köklü yazılım şirketlerinden biri olan Microsoft tarafından üretilmiş kapsamlı ve işlevsel bir iş yazılımıdır. 2001 yılında tanıtılan ve o günden bu yana on binlerce şirket tarafından tercih edilen Microsoft SharePoint, günümüzde de en çok tercih edilen iş yazılımları arasında gösterilmektedir.

Yaklaşık ondokuz yıl önce yani 2001 senesinde kullanıcıların beğenisine sunulan Microsoft SharePoint için yayınlanan son güncel sürüm 4 Mayıs 2016 tarihinde servis edilmiştir. Aralarında Türkçe’nin de yer aldığı onlarca farklı dil seçeneği ile birlikte kullanılabilen yazılım, kısaca içerik yönetim sistemi olarak tanımlanabilir. ASP.net altyapısı üzerine inşa edilen bu içerik yönetim sistemi üzerinden şirketler, bir işletmenin ihtiyaç duyabileceği temel ihtiyaçlardan kapsamlı ve akıllıca çözümlere kadar pek çok yöntem ve teknik sayesinde verimliliklerini üst seviyeye taşıyabilmektedirler.

Microsoft tarafından son açıklanan verilere göre dünya genelinde 75 binin üzerinde işletme SharePoint kullanmaktadır. Bu işletmelerde görev yapan 160 milyondan fazla kullanıcı, her gün daha verimli çalışabilme ayrıcalığına sahip bir şekilde mesai yapmaktadırlar.

15 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

Email: bilgi@beyazbulutbilisim.com
Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Bizi takip edin!

​Beyaz Bulut Bilişim © 2019