Neden Office 365 Kullanmalıyım?

Office 365 kullanımıyla, Microsoft üzerinden yapılacak tüm işlemler tek çatı altında toplanmaktadır. Çalışmaların hazırlanması, kaydedilmesi, düzenlenmesi, paylaşılması ya da mail adresiyle entegre edilmesi gibi işlemlerin tamamı, Office 365 sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Office 365 sisteminde yer alan 5 farklı programla, çalışmaların tek çatı altından yönetilmesi mümkündür. Microsoft Office uygulamaları başta olmak üzere, Outlook, One Drive, Chat ve SharePoint uygulamalarının tek kanalda yer alması, çalışmaların kolayca diğer programlara entegre edilmesini sağlamaktadır. Veri kaybının önüne geçmek ve Microsoft çalışmalarını bir bütün halinde yürütmek isteyen kişiler, Office 365 uygulamasını kullanmalıdır.

Office 365 Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Microsoft Office 365 sisteminin kullanımıyla, Office çalışmaları kolayca koordine edilmektedir. Microsoft Office programlarının kullanımıyla üretilen içerikler, bulut tabanlı olarak kayıt altına alınmaktadır. Tüm işlemlerde bulut teknolojisi kullanıldığından, veri kaybı ya da veri hırsızlığı gibi bir riskle karşılaşılmaz. Office 365 sistemine giriş yapmak için lisanslar oluşturulmaktadır. Bu lisanslarda, kişiler ya da kurumlara ait kimlik bilgileri yer alır. Microsoft Office programlarıyla üretilen çalışmalar, otomatik olarak bulut sistemine aktarılmakta ve veri kaybı problemlerinin önün geçirilmektedir. 5 ana sistem altında çalışan Office 365 uygulaması, içeriklerin yönetimi için özel olarak tasarlanmıştır. İnternet bağlantısı olan ya da olmayan her anda, bulut sistemi üzerinden çalışmalara ve diğer Office 365 verilerine ulaşılması mümkündür. Office 365 uygulamasında geliştirilen ve bulut sistemine yüklenen çalışmalar, hesap erişimi bulunan diğer aygıt ve kullanıcılar tarafından da kullanılmaktadır.

Office 365 Sisteminde Yapılan İşlemler Nelerdir?

Office 365 işlemleri aşağıda sıralanmıştır:

  • Exchange online sistemiyle, lisans sahiplerinin eposta iletişimleri, günlük ve aylık planlamaları ya da kişi rehberleri planlanmaktadır.
  • SharePoint uygulamasıyla, Office 365 üzerinden geliştirilen tüm içerikler, diğer kullanıcıların erişimine sunulmaktadır.
  • Skype for Business sistemi sayesinde, diğer kullanıcılara mesaj gönderilebilir ve karşılıklı mesajlaşma gerçekleştirilebilir. 
  • Microsoft Word, PowerPoint, Excel ve One Note gibi Microsoft araçlarının tamamı, Office 365 üzerinden kullanılmaktadır.

Office 365 sistemine ait işlemler, isteğe göre Office Professional Plus uygulamasına aktarılabilir. 

Office 365 Sistemi Nasıl İşlemektedir?

Office 365 işleyişi, 5 ana sistemde ele alınmaktadır. One Drive, Outlook, Mesajlaşma, SharePoint ve Microsoft Office olarak sınıflandırılan Office 365 işlemleri, esnek bulut tabanlı veri depolama sisteminden yönetilmektedir. Office 365 içerisinde yer alan tüm programlar, birbiriyle entegre şekilde çalışmaktadır. Outlook hesabına gönderilen herhangi bir veri, isteğe göre One Drive üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Kaydedilen çalışmalar üzerinde işlem yapmak için Microsoft Office uygulamaları kullanılır. Microsoft Word, PowerPoint, Excel ve diğer Microsoft Office uygulamaları üzerinden yapılan çalışmalar, SharePoint veri tabanından paylaşılır. İçeriklerin paylaşımı yapıldıktan sonra, SharePoint hesabına erişimi bulunan diğer kullanıcılar da içerikler üzerinde işlem yapabilirler. Aynı anda birden çok kullanıcının içerikler üzerinde çalışmasına olanak sağlayan SharePoint uygulaması, mesajlaşma seçeneğiyle takip edilebilir. Kullanıcılarla karşılıklı etkileşimi sağlayan mesajlaşma modeli Microsoft 365 kapsamında geliştirilen programların sonuncusudur.

Office 365 Kullanıcı İşlemleri ve Lisanslar

Office 365 hesapları, bireysel ya da kurumsal olarak ikiye ayrılmaktadır. Lisanslama modeliyle kullanılan Office 365 hesapları, kullanıcıların adına hazırlanmakta ve sadece kişilerin erişimine izin verilmektedir. Kurumsal portal olarak açılan Office 365 kullanıcı hesapları, kullanıcı sayısına göre lisanslanmakta ve uygulamadan aylık ücret talep edilmektedir. Bireysel kullanıcıların öğrenci olup olmaması, aylık ücreti doğrudan etkilerken, kurumsal kullanıcılarda erişim sağlayan kişi başına, aylık ücretlendirme yapılmaktadır.

Related Post

No Comments

Leave a Comment

15 yıllık tecrübemiz ile Beyaz Bulut Bilişim olarak gelişen ve yenilenen teknoloji, bilişim, bulut alanında “sınırsız beklentilere sorunsuz çözümler” sunmaktayız.

Email: bilgi@beyazbulutbilisim.com
Adres: Siyavuşpaşa Mah. Gülhatmi Sk. No:11 Bahçelievler – İstanbul

Bizi takip edin!

​Beyaz Bulut Bilişim © 2019